Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami, kto tylko chce.”

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Zaraz po śniadaniu w każdych grupach rozpoczęto wspólne świętowanie. Na dzieci czekały różne atrakcje przygotowane przez nauczycielki, m.in. zabawy balonami oraz chustą animacyjną, malowanie twarzy, zabawy przy muzyce oraz przygotowanie pysznej lemoniady. Każdy przedszkolak na pamiątkę wspólnych zabaw otrzymał odznakę. Tego dnia nasze przedszkole odwiedziła również p. Ewa Dąbrowska- Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku życząc naszym przedszkolakom samych radosnych i słonecznych dni. Następnie cała społeczność przedszkolna w barwnym korowodzie przemaszerowała ulicami Piątku. Dzisiejszy dzień dostarczył dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Święto najmłodszych ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content