Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”- Wisława Szymborska

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to ma w naszym kraju już 18 – letnią tradycję. Zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest stymulowanie rozwoju dzieci, rozwijanie zdolności koncentracji i chęci poznawania świata, a także dostarczanie przyjemności z czytania i słuchania. Czytanie dzieciom uczy je języka, rozwija pamięć, myślenie, wyobraźnię, przynosi wzorce dobrych zachowań. W ramach tej akcji nauczycielki, rodzice i chętne dzieci z grup najstarszych czytały wybrane przez siebie książki. Przedszkolaki w skupieniu i ciszy słuchały bajkowych powieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Okazji do czytania dzieciom jest wiele, powinniśmy to robić nie tylko w przedszkolu, ale przede wszystkim w domu. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy dziś zaangażowali się w naszą akcję.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content