Odwiedzamy miejsca pamięci narodowej

Już? Tak prędko? Co to było?
Coś strwonione? Pierzchło skrycie?
Czy nie młodość swą przeżyło?
Ach, więc to już było… życie? Leopold Staff

Przedszkolaki przed zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych udały się pod pomnik „Krzyż”, aby oddać hołd ofiarom wydarzeń z września 1939r. W miejscu tym poległo 44 żołnierzy- mieszkańców Piątku i okolic. Gminne Przedszkole z inicjatywy Pana Burmistrza objęło patronat nad tym miejscem. W poczuciu odpowiedzialności, każda grupa przedszkolna zobowiązała się odwiedzać i dbać o pomnik „Krzyż”. Jesteśmy pewni, że będzie to bardzo ciekawa forma rozwijania patriotyzmu wśród najmłodszych. W drodze powrotnej dzieci mogły podziwiać drzewa w jesiennej szacie. Nie zabrakło wesołych zabaw z kolorowymi liśćmi.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content