Miniplayback w Popowie zachwycił kreatywnością…

12 czerwca siedmioro dzieci z grupy „Pszczółki” oraz pięcioro dzieci z grupy ,,Ekoludki” reprezentowało nasze przedszkole w IX edycji konkursu muzycznego „Mini Playback ” w Popowie Głowieńskim. Jak co roku uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować i zaprezentować widowni oraz jury układy choreograficzne w oparciu o dowolnie wybrany repertuar. Konkurencja była nie mała, gdyż w sumie na konkursowej scenie pojawiło się aż 18 zespołów ( łącznie 150 uczestników). W czasie konkursu oceniany był dobór repertuaru, poprawna imitacja śpiewu, oddanie charakteru piosenki w odpowiednim układzie tanecznym, ogólny wyraz artystyczny, charakteryzacja wykonawcy, pomysł oraz oryginalność Nasze przedszkole wystąpiło w dwóch znanych utworach: „Do zakochania jeden krok” Andrzeja Dąbrowskiego oraz w przeboju Natalii Kukulskiej „Tyle słońca w całym mieście”. Pierwszy utwór zaprezentowała grupa ,,Ekoludki” gdzie w rolę Natalii wcieliła się Maja Wujcik wraz z zespołem tancerzy: Zuzanną Stefaniak, Oliwią Adamiak, Szymonem Białkowskim, Antonim Oterskim. Drugi utwór zaprezentowała grupa ,,Pszczółek”. Wspaniały występ małych artystów okazał się strzałem w dziesiątkę. Wojtek Miller jako Andrzej Dąbrowski wraz z zespołem wspaniałych tancerek: Marysią Stróżewską, Julią Urbańską, Paulinką Kęsicką, Olą Sitkiewicz, Oliwią Kamińską i Helenką Walczak wywalczył II miejsce IX edycji konkursu. Po występach, w czasie obrad jury, uczestnicy zmagań muzycznych udali się na poczęstunek oraz zabawę taneczną poprowadzoną przez starszych kolegów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetkę oraz nagrody rzeczowe. Konkurs był okazją do wspólnej zabawy, dostarczył nam wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy rodzicom za doping podczas tegorocznego konkursu.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content