Mikołaj w przedszkolu

„Szóstego grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie.
I każde dziecko prezent dostanie.”

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonała wcześniej bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście królował Mikołaj. 6 grudnia nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj odwiedził każdą grupę. Dzieci przygotowały dla Mikołaja niespodzianki- piosenki, wiersze, a także własnoręcznie wykonane upominki. Następnie Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Radości nie było końca. Na zakończenie każde dziecko miało możliwość zrobienia z Mikołajem pamiątkowego zdjęcia. We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Był to dzień pełen radości i uśmiechu, który niewątpliwie wprowadził wszystkich w okres oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content