Międzynarodowy Dzień Teatru w grupie V i VII

,,Teatr jest rodzajem umowy między ludźmi, którzy spotykają się
o jakiejś godzinie, by na jakiś czas wspólnie odejść
w inny świat. I to jest wspaniałe”.
Janusz Gajos

W dniu 27 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, przedszkolaki z grupy ,,Wiewiórki” i ,,Jeżyki” wybrały się na wycieczkę do Kutnowskiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt. ,,Calineczka” w wykonaniu aktorów z Katolickiego Teatru Edukacyjnego. Spektakl oparty był na znanej baśni H.Ch. Andersena. Atrakcyjne widowisko słowno- muzyczne opowiadało o przygodach malutkiej dziewczynki Calineczki. Piękna sceneria, barwne stroje, ciekawe teksty aktorów przeplatane były rytmicznymi piosenkami i tańcem. Bajka dostarczyła wszystkich widzom nie tylko rozrywki, ale miała także duże walory wychowawcze. Uczyła akceptacji, wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia szczęścia. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań dzieci teatrem oraz wdrażanie do poprawnego zachowania się w miejscu publicznym. Spektakl wszystkim bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa po zakończonym spektaklu oraz pozytywne wrażenia jakimi dzielili się nasi ,,mali widzowie”.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content