Międzynarodowy Dzień Muzyki

Zgodnie z założeniami Rocznego Planu Pracy Przedszkola na rok szkolny 2022/2023 „Muzyka w czterech porach roku”, przedszkolaki we wszystkich grupach świętowały Dzień Muzyki. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki jako wielkiego dobra ludzkości. Jest to święto, które jednoczy wszystkich ludzi, bo każdy człowiek ma jakąś ulubioną melodię, którą nuci, słucha, do której tańczy, a może nawet wygrywa. Dzień Muzyki w naszym przedszkolu był więc doskonałą okazją, aby grać, tańczyć i śpiewać. Na zajęciach dzieci przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Przedszkolaki nie tylko uważnie słuchały utworów muzycznych, ale również aktywnie uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych oraz miały możliwość samodzielnej gry na instrumentach. Ta muzyczna uczta zapewne dostarczyła dzieciom wiele radości i uśmiechu na twarzy.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content