Międzynarodowy DZIEŃ LEGO

Duńskie klocki Lego to fenomen na skalę światową. Goszczą w milionach domów, ciesząc zarówno dzieci, jak i dorosłych. Klocki Lego wychowały całe pokolenia. Dnia 28 stycznia duński twórca Ole Kirk Christiansen opatentował pomysł na ten sławny, ikoniczny klasyczny klocek Lego z ośmioma wypustkami. Właśnie w tym roku obchodzimy 65 lat od tamtego wydarzenia, ciesząc się z najlepszych zestawów klocków, które towarzyszą nam na co dzień. Nasze przedszkole, także nie zapomniało o tym ważnym wydarzeniu. Przedszkolaki z grupy ,,Wiewiórki” z uwagą obejrzały prezentację multimedialną na temat historii powstania klocków Lego pt. ,,Od drewnianych zabawek, do zabawki stulecia”. W wirtualnej podróży odwiedzili najsłynniejsze Legolandy na świecie. Poznały najstarsze i największe zestawy lego liczące ponad 9000 elementów. Wzięły udział w wielu ciekawych zabawach. Dzieci budowały według instrukcji i własnego pomysłu, kształtując kreatywność oraz doskonaląc sprawność manualną. Wykorzystując wiatrak matematyczny przedszkolaki segregowały klocki ze względu na kolor, wielkość, układały rytmy, doskonaliły umiejętności liczenia. Z matematycznymi kartami pracy określały ile klocków danego koloru mieści się w zbiorze. Układały puzzle prezentujące ciekawe budowle z lego. Wiele radości sprawił dzieciom konkurs na najwyższą wieżę z wykorzystaniem metody 6 klocków. Dzięki zabawom z klockami Lego między dziećmi nawiązała się nić przyjaźni i pomocy koleżeńskiej. Samodzielnie poszukiwały rozwiązań, ucząc się logicznego myślenia. Na zakończenie dnia, każde dziecko zaprojektowało własnego ,,ludzika lego”. Otrzymując tym samym odznakę ,,Mistrza LEGO”.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content