Międzynarodowy Dzień Jeża w grupie IV

Krótkie nóżki, długi ryjek,
ostre kolce ciało kryją.
Ach, cóż to za groźny zwierz?
To jest jeż, malutki jeż.
Węszy noskiem w lewo, w prawo,
to pod listkiem, to pod trawą,
gdzie się kryje dobry łup.
Drepcze mały jeż – tup, tup.
Drepcze poprzez lasu gąszcze,
łapie myszy, węże, chrząszcze…
Gdy zimowe przyjdą dni,
zagrzebany w liściach śpi.
Hanna Zdzitowiecka
10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża , święto malutkich, kłujących ssaków. Z tej okazji przedszkolaki z grupy IV „Jeżyki” obchodziły podwójne święto. W tym dniu wszystkie dzieci ubrały się w „jeżowe” kolory- królował żółty i brązowy kolor. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą życia jeży w ich naturalnym środowisku, poprzez wysłuchanie opowieści i wierszy o tych sympatycznych stworzeniach. Potem wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa pt.: „Na dywanie siedzi jeż…” , w której wszyscy naśladowali ruchy swoich kolegów. Nie zabrakło zabaw twórczych. Dzieci w małych grupach układały papierowe puzzle przedstawiającego „jeża” a następnie mogły ozdobić prace wg. własnego pomysłu. Na zakończenie święta dzieci zaśpiewały „100 lat Jeżykowi” i pomogły zdmuchnąć świeczki na przygotowanej przekąsce „Urodzinowym Jabłuszku” dla solenizanta. Nasz dzisiejszy gość pamiętał o swoich przedszkolakach, dla każdego przygotował pamiątkową ozdobę na patyczku oraz słodką niespodziankę- „Czekoladowy torcik”, która ucieszyła wszystkie dzieci. Czas upłyną nam w miłej atmosferze.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content