Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Pani Dyrektor

Miło nam poinformować, że Pani Joanna Przybylak – Dyrektor Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej. Medal, jako polskie odznaczenie resortowe, jest nadawany przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Wyróżnienie Pani Dyrektor jest tym bardziej wyjątkowe, gdyż przypada w 250 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. 14 października 1773 r. Sejm, z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, powołał tę przełomową w skali Europy i świata instytucję, która przypominała dzisiejsze ministerstwo edukacji. Jako społeczność przedszkola jesteśmy dumni, że ciężka praca Pani Dyrektor i jej wspaniałe efekty zostały docenione na najwyższym szczeblu. Dziękujemy za to wyróżnienie, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Opracowała: P. Michalak

Skip to content