„Malinki” z wizytą w GOPS w Piątku

23 maja grupa „Malinki” miała okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach. Dzięki uprzejmości Pani Martyny Kacprzak- mamy Wojtusia zostaliśmy zaproszeni do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej na zajęcia pt. „Lekcja pomagania”. Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania budynku Ośrodka, a następnie dzieci mogły zamienić się w małego urzędnika- stemplowały dokumenty, przymierzały identyfikatory, niszczyły dokumenty w niszczarce. Pani Martyna opowiedziała również przedszkolakom na czym polega jej praca, oraz jak bardzo jest ważne pomaganie innym ludziom. Następnie wspólnie z dziećmi wykonała grupową pracę plastyczną „Pomocna dłoń”. Nie obyło się również bez niespodzianek- pierwszą z nich był słodki poczęstunek dla małych gości. Największą radość dzieciom sprawiła jednak druga niespodzianka- spotkanie z Policjantem z Posterunku Policji w Piątku. Najmłodsi dowiedzieli się na czym polega praca w policji, przypomnieli sobie numer alarmowy do służb ratunkowych oraz zostali poinstruowani jak i do kogo zwrócić się o pomoc w trudnej sytuacji. Na zakończenie każdy mógł usiąść za kierownicą radiowozu. To był wyjątkowy dzień dla naszych małych przedszkolaków. Bardzo dziękujemy Pani Martynie Kacprzak za zaproszenie oraz zainicjowanie wydarzenia.

Opracowała: E. Czerwińska

Skip to content