Lekcja online pt. „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”

W dniu 20 października dzieci 5-6 letnie wzięły udział w lekcji on-line pod patronatem Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego pt. „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”. Celem projektu jest propagowanie zasad bezpieczeństwa i kształtowanie właściwych wzorców zachowania się najmłodszych uczestników w ruchu drogowym oraz wzrost bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzieci miały możliwość obejrzenia fascynujących bajek edukacyjnych, które przybliżyły im zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Krokodylek Tirek, sympatyczny przewodnik, pomógł przedszkolakom zrozumieć, dlaczego noszenie elementów odblaskowych jest tak ważne, szczególnie w okresie zmniejszonej widoczności. Krokodylek przypomniał również dzieciom o konieczności stosowania pasów bezpieczeństwa. Na zakończenie dzieci odgadywały zagadki oraz rozwiązywały krzyżówkę. Jesteśmy przekonani, że zdobyte umiejętności i wiedza zostaną z dziećmi na długo, przyczyniając się do większego bezpieczeństwa.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content