Konkurs recytatorski pt. „Rodzina w poezji dziecięcej”

6 czerwca w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbył się V Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Rodzina w poezji dziecięcej”. Nasze przedszkole reprezentowała dwójka dzieci- Amelka Nowakowska i Wiktor Gawryszczak z grupy „Wesołe Żabki”. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości dzieci na piękno języka ojczystego oraz rozwijanie ich zdolności recytatorskich. Ponadto była to wspaniała okazja do integrowania społeczności przedszkolnej, uczenia rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz wzmacniania więzi rodzinnych. W konkursie wzięło udział 15 dzieci, m.in. z łęczyckich przedszkoli, Góry Św. Małgorzaty oraz Piątku. Przedszkolaki recytowały wybrany wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką i odpowiednią modulacją głosu. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Miło nam poinformować, iż I miejsce w konkursie zdobyła Amelka Nowakowska za wiersz Jana Brzechwy „Samochwała”, a wyróżnienie otrzymał Wiktor Gawryszczak za recytację wiersza Juliana Tuwima „Bambo”. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Jeszcze raz gratulujemy dzieciom odwagi, podjęcia trudu i pięknych wystąpień oraz życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content