Już od najmłodszych lat- z ekologią za pan brat

W trosce o środowisko naturalne nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym –„Moje Miasto Bez Elektrośmieci” zorganizowanym przez „ElektroEko”– Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Środowiska i Związku Miast Polskich. Celem głównym projektu jest podnoszenie świadomości społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin i dzieci, w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, a także budowanie wartości recyklingu zużytych sprzętów jako elementu niezbędnego w procesie ochrony środowiska naturalnego. Podczas akcji udało nam się zebrać aż 1285 kg elektrośmieci. Zebrane kilogramy zostaną przeliczone na punkty, które nasze przedszkole wykorzysta na zakup wybranej pomocy dydaktycznej. Bardzo dziękujemy Rodzicom za aktywny udział w zbiórce.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content