Innowacja pedagogiczna „Angielski jest fun-tastyczny!”

W tym roku szkolnym grupa III „Cytrynki” i VII „Jabłuszka” bierze udział w innowacji programowo – metodycznej pt. „Angielski jest fun – tastyczny”. Głównym celem innowacji jest pokazanie dzieciom, jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego, rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi oraz zapoznanie dzieci i nauczycieli z ideą dwujęzycznego nauczania. Innowacja przeznaczona jest dla dzieci 3,4 i 5 lat i będzie realizowana do 31 maja 2024 roku. W ramach realizacji kolejnych zadań dzieci wspólnie przygotowały gazetkę tematyczną o Wielkiej Brytanii oraz stworzyły w sali kącik książki po angielsku. Wprowadzając taką innowację wierzymy, że nauka języka angielskiego stanie się dla dzieci wspaniałą przygodą i zachęci do dalszego poszerzania swoich umiejętności oraz, że przyniesie pozytywne wyniki podczas dalszej nauki języka angielskiego na etapie przedszkolnym i szkolnym.

Opracowały: A. Błaszczyk, K. Wójcik

Skip to content