I Przedszkolny Przegląd Talentów- „Pokaż co potrafisz”

W poniedziałek 25 marca odbył się I Przedszkolny Przegląd Talentów „Pokaż co potrafisz”, który skierowany był do dzieci, chcących zaprezentować swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talenty. Głównym celem przeglądu było rozwijanie kreatywności dzieci, zainteresowań oraz promowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego. Uczestnicy przygotowali występy z kilku kategorii; śpiew, taniec, recytacja w języku polskim, angielskim i włoskim, pokaz umiejętności matematycznych i z zakresu geografii oraz prezentacja prac plastycznych o różnej tematyce. Zabrzmiały piosenki z repertuaru dziecięcego takie jak „Słoneczko późno dzisiaj wstało”, „W układzie słonecznym”, „Góry do góry” ale również piosenki z list przebojów „Dzięki, że jesteś tu” -Lanberry, Tribbs. Nie zabrakło wierszy znanych polskich poetów „Samochwała”, „ Leń”, „Kaczka dziwaczka”, „Mała biedroneczka”, „Przedwiośnie”. Dzieci przygotowały rymowanki w języku angielskim „Teddy Bear”, „Eyes”, „Numbers”. Można było podziwiać taniec hip hop, występ na rolkach. Została przygotowana wystawa prac plastycznych, gdzie dzieci prezentowały swoje „dzieła”. Chłopiec pięcioletni zaprezentowały umiejętność dodawania i mnożenia w pamięci oraz przeliczania w zakresie od 1 do 20 w języku angielskim i włoskim. Czterolatek wskazywał na mapie wszystkie państwa Europy, wymieniał kontynenty, rozpoznawał flagi państw Świata. Umiejętności haftowania zaprezentowała mama Franka Wójcika, dzieci z ciekawością oglądały wykonane hafty przez Panią Martę. Czas pełen wrażeń upłynął błyskawicznie, wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki. Na koniec wszystkie Panie i dzieci wspólnie zatańczyli do piosenki CYRIL -Stumblin’ in. Jeszcze raz gratulujemy Wszystkim uczestnikom, trzymamy kciuki za dalszy rozwój każdego talentu. Kolejny Przedszkolny Przegląd Talentów- „Pokaż co potrafisz”, już za rok.

Opracowały: A. Jabłońska, K. Wójcik, A. Gralak

Skip to content