Happy Halloween

Dnia 27 października, w ramach realizacji innowacji „Angielski jest fun-tastyczny”, grupa Jabłuszka i Cytrynki poznały zwyczaje kultury anglosaskiej związane ze świętem Halloween, które przybyło do nas ze Stanów Zjednoczonych, a tradycja sięga pierwszych wieków naszej ery. Obchodzone jako dzień, w którym duchy odwiedzają ziemię, stało się okazją do wesołych zabaw z lekkim dreszczykiem. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Tego dnia dzieci z dwóch grup przyszły do przedszkola przebrane za wampirki, czarownice, szkielety lub ukryły swoje twarze za maskami. Przedszkolaki poznały zwyczaj Trick or Treat – Cukierek albo psikus. Były wesołe zabawy z miotłą, przejście przez bagno oraz zabawy muzyczno-ruchowe, gdzie dzieci poznały nowe słowa np. pumpkin, ghost, witch. Dzień ten z pewnością był świetną formą relaksu z elementami zabawy i nauki. Na koniec był słodko – straszny poczęstunek w postaci żelek w kształcie nietoperza bądź pająka.

Opracowały: K. Wójcik i A. Błaszczyk

Skip to content