Wycieczka do Sali edukacyjnej „Ognik” KPP Straży Pożarnej w Koluszkach była wyjątkowym doświadczeniem dla dzieci z grupy „Fioletowej”. Podczas tego wydarzenia przedszkolaki miały okazję poznać fascynujący świat straży pożarnej. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca strażaka, mogły zobaczyć wyposażenie wozów strażackich oraz sprzęt, który jest niezbędny podczas akcji ratunkowych. Panowie strażacy przypomnieli dzieciom numery alarmowe 998 i 112 oraz informacje na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci, biorąc udział w symulacjach i akcjach ratunkowych udzielania pierwszej pomocy, mogły poczuć się jak prawdziwi bohaterowie. Zjazd ześlizgiem strażackim w stroju strażaka oraz hełmie dostarczył przedszkolakom wielu radości. Każde dziecko mogło wejść do mini wozu strażackiego i poczuć się strażakiem. Atrakcją z pewnością był „Domek Zagrożeń”, który w realistyczny sposób przedstawiał zagrożenia, jakie mogą wystąpić w domu, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa. Obserwowanie strażaków w trakcie przygotowań do wyjazdu na akcję było dla dzieci bardzo ekscytujące. Na nasze przedszkolaki czekała niespodzianka; każde z dzieci mogło spróbować swoich sił trzymając wąż strażacki i kierując strumień wody do celu, co okazało się nie takie proste. Sala edukacyjna „Ognik” to wspaniała inicjatywa, która w praktyczny sposób przybliża dzieciom zawód strażaka i promuje bezpieczne zachowania. Serdeczne podziękowania składamy Wszystkich strażakom z II Zmiany a zwłaszcza Panu Łukaszowi Góralczykowi tacie Anastazji z naszej grupy za tak ciepłe przyjęcie i edukację! Po tylu wrażeniach na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka Restauracja McDonald’s i zestawy Happy Meals.
Filmik z dzisiejszej wycieczki
Opracowała: A. Jabłońska