GRAND PRIX dla przedszkolaków z Piątku

26 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie dzieci z naszego Przedszkola uczestniczyły w VI edycji Festiwalu Piosenki Ekologicznej „Bezpieczne Ekodzieciaki”. Głównym celem imprezy było zwiększenie wiedzy na temat zagrożeń oraz promowanie edukacji ekologicznej i prozdrowotnej. Do rywalizacji przystąpiło 7 placówek z województwa łódzkiego, m.in. Głowna, Strykowa, Łodzi oraz Piątku. Organizatorem Festiwalu był Miejski Ośrodek Kultury oraz Przedszkola Miejskie w Głownie. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta. Zadaniem każdego z zespołów było wykonanie piosenki o tematyce proekologicznej, uczestniczenie w konkursie wiedzy oraz przygotowania plakatu pt. „Bez nałogów- bezpiecznie, zdrowo , kolorowo” . Nasz zespół „Malinki” w składzie: Bartłomiej Kasiński, Julia Borecka, Martyna Domańska, Wiktor Gawryszczak, Jan Majkowski, Antoni Oterski, Lena Jeziorska, z grupy „Wesołe żabki”, zaprezentował piosenkę pt. „Śmieciu precz, brudzie precz!” przygotowaną pod okiem pani rytmiczki Anny Kędyś-Arent oraz nauczycielki p. Agnieszki Błaszczyk. Po brawurowym popisie artystycznym, festiwalowe jury ogłosiło, iż zdobywcą Grand Prix Festiwalu zostały Dzieci Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku, otrzymując tytuł „Bezpieczne Ekodzieciaki”. Nasi artyści w nagrodę otrzymali piękną statuetkę, dyplomy, pamiątkowe medale dla każdego wykonawcy, a dla przedszkola nagrody rzeczowe .
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów !!!

Skip to content