Festiwal Piosenki „Bezpieczne Ekodzieciaki”

17 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyła się VII edycja Festiwalu Piosenki „Bezpieczne Ekodzieciaki”. Głównym celem imprezy było rozbudzanie świadomości dotyczącej profilaktyki uzależnień polegających na uświadomieniu dzieciom zła płynącego z uzależnień dorosłych oraz integracja i aktywizacja kulturalna środowisk przedszkolnych z różnych miejscowości. W tegorocznej edycji wzięło udział 10 placówek oświatowych z: Domaniewic, Głowna, Łodzi, Piątku, Popowa Głowieńskiego oraz Strykowa. W ramach festiwalowej rywalizacji rozegrano trzy konkurencje. Jedną z nich było zaprezentowanie piosenki, drugą – konkurs wiedzy, zaś trzecią – przygotowanie plakatu ilustrującego hasło: „Nałóg STOP-zdrowie HOP!”. Naszą placówkę reprezentowały dzieci z grupy III „Słoneczka”, którzy zaśpiewali piosenkę pt. „Papieros to zło”. Po zakończeniu przesłuchań festiwalowych, w trakcie obrad jury, policjanci i strażacy przeprowadzili krótkie pogadanki z dziećmi na temat bezpieczeństwa oraz prezentowali ubiór i sprzęt wykorzystywany w swojej pracy. Dzieci mogły obejrzeć bojowy wóz strażacki oraz radiowóz policyjny. Nasze przedszkolaki za piękny występ wokalno – taneczny zdobyli tytuł: „Słoneczne Ekodzieciaki” i otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Gratulujemy „Słoneczkom” pokonania tremy i wspaniałego występu.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content