Dzień Kropki w grupie „Sowy”

W piątek w grupie „Sowy” nie zabrakło zabaw i zajęć rozwijających kreatywność oraz pomysłowość dzieci. A wszystko za sprawą kropki, dzięki której mała dziewczynka o imieniu Vashti uwierzyła we własne siły i możliwości. Od obejrzenia filmu The Dot („Kropka”) rozpoczęliśmy nasze niecodzienne zajęcia. Dzieci opowiadały o swoich mocnych stronach, chwaliły się swoimi zdolnościami i umiejętnościami (np.: robienie słodkich wypieków, wykonywanie trudnych ćwiczeń gimnastycznych, tj. szpagat, gwiazda, jazda na rowerze na dwóch kółkach, rozśmieszanie innych, piękne rysowanie). Tytułowa kropka była pretekstem do wielu zabaw – układaliśmy kolaż z kół origami, tańczyliśmy z kropkami w rytm muzyki, łączyliśmy kropkowe wzory w pary, wykonaliśmy także pracę plastyczną oczywiście metodą kropkową. Powstały m.in. ważka, kwiaty, stonoga, biedronka i wiele innych. Dzieci wymyśliły także wiele sposobów na zabawę z planszą do Twistera – była sportowa rywalizacja, konkurs tańca, oraz przechodzenie planszy metodą pająka. Dzięki zajęciom dostrzegliśmy jak wiele kropek znajduje się dookoła i jak niewiele czasami potrzeba, aby odkryć w sobie jakiś talent.

Opracowała: P. Michalak

Skip to content