Dzień jabłka w grupie „Pszczółki”

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

28 września przedszkolaki z grupy ,, Pszczółki ‘’ świętowały Dzień Jabłka. Obchody tego dnia rozpoczęto od rozmów na temat jego wyglądu, koloru, wielkości, kształtu oraz smaku. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku, poznawały różne gatunki tego owocu, a także zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek.
Ponadto przedszkolaki rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy i piosenek o ,, Małym czerwonym jabłuszku” oraz wykonywały prace plastyczne z jabłkiem w roli głównej. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, które dowiodły, że jabłko oprócz swoich cennych walorów smakowych, może posłużyć jako inspiracja do wielu zabaw. Po emocjach związanych z zabawą najbardziej oczekiwanym punktem dnia był mus jabłkowy przygotowany przez dzieci Głównym celem tego dnia było zachęcanie przedszkolaków do spożywania owoców i to pod różnymi postaciami, z powodu ich walorów odżywczych i zdrowotnych.„Jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza z daleka ode mnie” – takim mottem zakończyliśmy obchody „Światowego Dnia Jabłka”. Powinniśmy każdego dnia pamiętać o korzyściach płynących ze spożywania jabłek. Wszak Polska jest największym producentem jabłek na świecie.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content