Dzień dyni w przedszkolu

W ostatnim dniu października w naszym przedszkolu odbył się „Dzień dyni”. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola dynie i ubrały się na kolor pomarańczowy. Od samego rana przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały, jak zdrowym i urodziwym warzywem jest dynia. Porównywały również dynie pod względem koloru, kształtu i ciężaru. Ten dzień był przepełniony zajęciami plastycznymi, filmami edukacyjnymi, wierszykami, zabawami i konkursami dyniowymi. Ciekawym akcentem świętowania była degustacja pestek dyni oraz ciasta dyniowego. Dużą atrakcją dla dzieci była dekoracja z różnymi rodzajami dyń i fotobudka „dyniowa”. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały dyniowe medale za uczestnictwo w tym niezwykle zdrowym dniu. Zadowolone miny dzieci były dowodem na to, że była to dla nich świetna zabawa.

Opracowała: E. Czerwińska

Skip to content