Dzień Dyni w grupie II „Wisienki”.

Rośnie w polu wielka dynia!
Wciąż policzki swe nadyma.
Rośnie ciężka i pękata,
Już przerosła siostrę, brata.
Jej figura nie ma końca,
Chce wyrosnąć aż do słońca.
Rześkie poranki to znak, że jesień zagościła na dobre. Rolnicy maja mnóstwo pracy, gdyż jest to czas ostatnich zbiorów warzyw. Nastał najlepszy moment by ogłosić „Dzień Dyni” – Królowej wszystkich warzyw. W piątek 13 października dzieci z grupy II „Wisienki” obchodziły „Święto Dyni”. Dzieci obejrzały film edukacyjny na temat procesu wzrostu tego dostojnego warzywa oraz możliwości jej przetworzenia. Przedszkolaki dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i można z niej przygotować wiele dań: pieczywo, zupę, dżem, a także ciasto. Dzieci wzięły udział w zabawach muzyczno- ruchowych z dynią oraz w zabawach matematycznych. Następnie, każde dziecko przystąpiło do ozdabiania swojej dyni za pomocą tempery i brokatu. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i pomysłowością, ponieważ każda dynia była niepowtarzalna. Ozdobione dynie będą piękną jesienną dekoracją. Na zakończenie wspólnych zabaw, każde dziecko otrzymało pamiątkowa opaskę na głowę z „Dnia Dyni”. Czas upłynął Nam szybko w radosnej atmosferze. Serdecznie dziękujmy wszystkim rodzicom za przygotowanie pomarańczowych strojów dla dzieci oraz Pani Agnieszce Góralczyk za podarowanie dyń do dekoracji.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content