Dzień dinozaura

„Dinozaury to takie stworzenia,
których już od dawna na świecie nie ma.
Niektóre były duże, wielkości wieżowca,
a inne małe, na przykład jak owca” (…)

Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. Dlatego w ostatnim tygodniu lutego dzieci z grupy: „Jagódki”, „Wisienki” oraz „Ananaski” obchodziły Dzień Dinozaura. W tym dniu sala przedszkolna zmieniła się w niezwykły ,,Jurajski Park”, w którym oglądaliśmy przyniesione przez dzieci dinozaury, plakaty i książeczki. Poniedziałkowe zajęcia wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Dzieci obejrzały film edukacyjny pt. ,,Jak wyginęły dinozaury”. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły przedstawiciele poszczególnych gatunków. Podczas zajęć dzieci chętnie porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, układały rytmy, kodowały. Chętnie rozpoznawały nazwy dinozaurów i przyporządkowały im odpowiednie napisy. W zorganizowanym kąciku tematycznym ,, Śladami dinozaurów” można było podziwiać diplodoki tyranozaury, triceratopsy itp. Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych oraz plastycznych związanych z tematyką zajęć. Dodatkową atrakcją były zabawy badawcze ,,Wulkan” oraz ,,Mały paleontolog”. Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały odznaki i dyplomy.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content