Dzień Bezpiecznego Internetu

9 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Bezpiecznego Internetu”, którego celem jest uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw,jakie czyhają w komputerze czy telefonie, gdy będą korzystać z Internetu. W ramach akcji, dzieci z każdej grupy zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii „Sieciaki.pl.” oraz „Necio.pl”, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Film poprzedzony został pogadanką nauczycielek na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Jak również na temat sprzętu komputerowego. Doskonale poradziły sobie w konkursie quizowym z pytaniami dotyczącymi Internetu – jego zalet i wad. Następnie wykonały zadanie plastyczne – kolorowanie obrazków związanych z Internetem.
DROGI RODZICU KONTROLUJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE LUB TELEFONIE!

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content