Rozmawiamy o jesiennej pogodzie

„Kiedy na dworze ciągle deszcz pada
to pelerynę każdy zakłada.
Pędzi po niebie chmura za chmurą,
chłodno i mokro, ciemno, ponuro.
Jesień jest smutna wiatr głośno śpiewa,
z wiatrem śpiewają liście i drzewa.”

W minionym tygodniu dzieci z grupy II „Misie” rozmawiały o pogodzie. Rozwiązywały zagadki związane z jesienną pogodą. Utrwaliły pojęcia takie jak: mżawka, deszcz, ulewa, grad, tęcza, wiatr. Naśladowały opady za pomocą rytmicznego stukania w gazetę. Segregowały elementy pogody wg koloru i rodzaju. Bawiły się także przy zabawie muzyczno-ruchowej wg. Batti Strauss „Pada deszczyk”. Wzięły udział w eksperymencie „Co pływa, co tonie”. Wykonały wiele prac plastycznych z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Wszystkie zajęcia sprawiły dzieciom wiele uśmiechu i radości.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content