Debiut ,,Jagódek” na Olimpiadzie Sportowej ,,Mały Olimpijczyk”

Dnia 27.02. 2024r . na Hali Sportowej w Popowie Głowieńskim odbyła się Olimpiada Sportowa ,, Mały Olimpijczyk” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Głowno. W Olimpiadzie uczestniczyły przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubiankowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mąkolicach, Miejskiego Przedszkola nr 1 w Głownie, Miejskiego Przedszkola nr 2 w Głownie, Miejskiego Przedszkola nr 3 w Głownie, Przedszkola w Osinkowie, Niepublicznego Przedszkola Nibylandia , Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Popowie Głowieńskim oraz Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku. Celem Olimpiady było rozwijanie sprawności ruchowej, kształtowanie formy rywalizacji sportowej z zachowaniem zasady fair-play. Ponadto integracja dzieci z przedszkoli, a przede wszystkim przeżycie miłych chwil w gronie przedszkolaków. Olimpiada miała dziesięć konkurencji w rolę asystentów wcielili się uczniowie klas V i VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Popowie Głowieńskim. W przedszkolu ruch jest czymś naturalnym, dzieci w tym wieku nie potrzeba namawiać do zabawy, biegania czy skakania. Dlatego ta forma spędzenia wtorkowego przedpołudnia okazała się doskonałą zabawą ,,z dozą małej rywalizacji”. Podczas przerwy dzieci miały możliwość skosztowania pysznych i zdrowych przekąsek- ,,jak na sportowców przystało’’. Na zakończenie Olimpiady wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz ,,logowane znaczki”. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content