,,Dbamy o zdrowie z Misiem Krzysiem”

Przedszkolaki z grupy I ,,Zajączki” zakończyły realizację modułu „Dbamy o zdrowie z Małym Misiem”, który miał na celu kształtowanie czynnych postaw wobec zdrowia i bezpieczeństwa poprzez propagowanie zdrowego stylu życia i tworzenie warunków do dokonywania wyborów sprzyjających zdrowiu. Dzieci wspólnie z Misiem Krzysiem już w październiku obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk. W listopadzie Zajączki omawiały tematykę zdrowia jako wartości cennej dla każdego człowieka. Nauczyły się rymowanki zaproponowanej przez Małego Misia o tematyce zdrowia. Wykonały pracę plastyczną ,,Tak dbam o zdrowie”, w swojej sali zorganizowały kącik zdrowia. Poznały zawody związane ze zdrowiem oraz utrwaliły numery alarmowe. W ramach Dnia Zdrowego Śniadania Zajączki przygotowały pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki, zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa. Dzięki tym działaniom przedszkolaki poznały wartość zdrowia dzięki któremu człowiek może realizować swoje pomysły, bawić się, rozwijać.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content