,,Czy ktoś wierzy, czy nie wierzy jestem sobie mały jeżyk…”

10 listopada grupa „Pszczółek” obchodziła ,,Międzynarodowy Dzień Jeża”. Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci dowiedziały się również na jak długo jeże zapadają w sen zimowy. Wysłuchały wierszy B. Formy oraz H. Zdzitowieckiej o wspólnym tytule ,,Jeż”. Ponadto nie mogło zabraknąć tradycyjnej zabawy ruchowo-naśladowczej „Na dywanie siedzi jeż” oraz zabaw z gazetami „Tupie jeżyk”. Pszczółki układały puzzle, wykonywały różne zadania matematyczne np.: karmimy jeżyki. Usprawniały narządy mowy podczas ćwiczeń logopedycznych (gimnastyka buzi i języka) ,,Jeżyk chce spać”. Dzieci rozwijały swoją kreatywność projektując sweterek na zimowe chłody dla swojego jeżyka oraz samodzielnie wykonywały jeżyka z masy solnej w barwach narodowych. Na zakończenie spotkania, każde dziecko otrzymało opaskę ,,Jestem przyjacielem przyrody – Jeżyk” oraz dyplom.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content