W Gminnym Przedszkolu im. Jana Pawła II w Piątku odbył się konkurs plastyczny pod tytułem „Sensoryczny Motyl 3D”. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, wyobraźni oraz zdolności manualnych dzieci, pobudzanie zmysłu dotyku poprzez tworzenie prac o różnych fakturach i materiałach sensorycznych, a także współpraca dziecka z rodzicem.
Uczestnicy wraz z rodzicami przygotowali wyjątkowe, przestrzenne motyle 3D, wykorzystując różnorodne materiały – miękkie, szorstkie, gładkie i wypukłe. Wszystkie prace zachwycały pomysłowością, starannością wykonania oraz bogactwem zastosowanych elementów sensorycznych.
Komisja konkursowa w składzie: Pani Dyrektor Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku Joanna Przybylak, Dyrektor Gminnej Biblioteki w Piątku Pani Katarzyna Skopiak, Pani Sylwia Sakiewa przedstawiciel Rady Rodziców oraz Pani Anna Andrzejczak nauczyciel emerytowany. Komisja miała bardzo trudne zadanie podczas oceny prac.
W kategorii wiekowej 3–4 lata:
• I miejsce zdobył Jan Adamiak,
• II miejsce – Nela Bartczak,
• III miejsce – Mikołaj Oborski.
W kategorii wiekowej 5–6 lat:
• I miejsce zdobył Dawid Małachowski,
• II miejsce – Tymon Konecki,
• III miejsce – Laura Milczak.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie tak pięknych prac. Konkurs był doskonałą okazją do rozwijania kreatywności i wspólnej twórczej zabawy!
Opracowały: A. Kołodziejczak, M. Wójcik